| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.♥Vreau sa stiu cat mai multe meserii foarte bune si bune platite din Romania. Pentru fiecare meserie scrieti facultatea ce trebuie urmata. Cine gaseste cele mai multe si respecta cerintele de mai sus primeste Funda:X♥♥♥♥

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

In Romania nu ai sanse prea mari de a gasi un job bine platit.
Poti sa fi profesoara, asistenta, secretara etc.
Sunt niste salarii de tot rahatul.
Daca vrei sa ajungi ceva mai mare de atat, ai nevoie de ani de studii, pana excelezi.

1 răspuns:
| StoicaAndi a răspuns:

De exemplu aici in Romania in anul acesta nu sunt foarte bune platite niste meserii dar eu o sa-ti spun cateva dintre ele:
pompier sa faci meserii murdare instalator. Daca vrei in Romania atata am gasit in america sunt multe daca ai vrut in Romania tiam spus In Romania