| numesiprenume0 a întrebat:

Hei! Vreau sa ma pregatesc bine pentru medicina(postliceala) pe specializarea de balneofiziokinetoterapie si recuperare. Deci am nevoie de informatii pentru nivel mediu, nu superior, as dori mai mult generalitatile din specializare.
Din cate stiu pe partea de anatomie de baza sunt sistemele osos, muscular si din sistemul nervos trebuie stiut...(sistemele de baza, pe care se lucreaza, cred eu), pentru acestea am o carte ce ma poate ajuta. Problema este cu teoria pentru aparatura pe care o voi folosi in recuperare. In timpul anilor vor fi cateva materii ce vor descrie diferite proceduri. As dori daca se poate aceste cursuri. am gasit materii ce se predau genfototerapie sau terapie cu curenti. As dori daca se poate cursurile sau altfel zis descrierea fiecarui aparat folosit(cele mai folosite). Indicatiile si contraindicatiile folosirii, cum functioneaza... gen ce ar trebui sa stiu in general.
Multumesc anticipat, m-ati ajuta enorm cu un raspund. Ofer funda!

3 răspunsuri:
| OctavianSps a răspuns:

Nu face asta, axeaza-te pe alta facultate crede-ma vei regreta.

| numesiprenume0 explică (pentru OctavianSps):

De ce? am nevoie de niste argumente sustinute...

| numesiprenume0 explică (pentru OctavianSps):

De ce? am nevoie de niste argumente sustinute