| PsyhoChild a întrebat:

Hello. Sunt in clasa a 12 a si ma aflu in situatia de a nu sti ce sa fac dupa bac. Vreau sa lucrez intr-un domeniu in care as putea relationa cu oamenii foarte mult, dar nu stiu ce facultate sa aleg in acest sens. Ma gandeam la asistenta sociala, jurnalism sau psihologie dar inca nu am decis nimic. Ce facultati imi puteti recomanda in acest sens?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa te orientezi in foarte multe directii, unde sa fii in contact cu multi oameni (aproape in orice domeniu).
Locul de munca unde vei lucra va implica numarul si calitatea oamenilor cu care- si cum vei relationa.

De exemplu, in practica, un pantofar sau un portar poate relationa cu mult mai multe persoane decat un politician "de varf" (care doar tine discursuri la multime, dar nu sta de vorba, doar cu putini).

| PedoBarbie a răspuns:

Facultatea de Sociologie dacă ai zis de socială și mai stai și pe rețelele sociale și până atunci învață la sociologie dacă o ai materie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dintre cele 3 probabil asistenta socială. Bine, și ca psiholog interacționezi cu oamenii.
Dar acum depinde și ce îți place sa faci mai mult.

| dinaprilie a răspuns:

Asistenta sociala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Sociologie și Asistență Socială, București.

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Pedagogie daca iti plac copiii.

| InRezevor a răspuns:

Only sau patreon oferă relaționare multă cu oamenii