| Xulescu19 a întrebat:

sunt in clasa a 11 -a la un Colegiu National cu profil Științe sociale si am decis sa dau admitere la Medicina la Timisoara pe specializarea,, asistență medicală generală ". Eu nu fac biologie, chimie si fizica, dar am decis sa invat singura... la biologie mi-am cumparat acel manual de la editura Corint ( Dan Cristescu), admiterea la asistenti se da doar din biologia de clasa a 11 -a, dar la chimie si fizica nu am nici macar cunostinte de baza... hai ca la chimie as putea sa invat ceva, dar care chimie sa o invat? ( organica sau anorganica? ) fizica trebuie sa stiu? sau se incepe de la 0?

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu este să te apuci de MEDITAȚII. Este foarte multă materie pe care, îți spun sigur, fiind profil uman, nu o poți parcuge singură.
Și e culmea, tu vrei sa dai admitere, dar nici măcar nu știi ce chimie se învață! Ia și te informeaza ca lumea de pe site-ul lor și apoi fă meditații cu un profesor de fizică sau chimie.

| Xulescu19 explică (pentru anonim_4396):

Am specificat clar ca admiterea se da doar din biologie, am intrebat de chimie ca sa stiu daca trebuie sa imi creez o baza sau se ia de la inceput la facultate.