| ladykorea a întrebat:

HI TPU! happy Am o intrebare.(la liceu) ce profil ar trebui sa ai daca vrei sa faci facultatea de actorie? multumesc ^^

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge pe orice profil, nu uita că la actorie ai nevoie de foarte mult talent.
Pa, pa.

| Creata_Oita_1995 a răspuns:

Nu conteaza la ce profil mergi, conteaza mai mult facultatea. Eu personal, ti-as sugera sa nu te duci la mate-info daca vrei sa devi actor, pentru ca nu are niciun rost sa te chinui cu matematica, informatica si fizica... Este mult mai lejer la uman si ai timp sa faci si cursuri daca vrei.
Daca esti din Bucuresti, Dinu Lipatti are o clasa de actorie.
Iar ca si facultate, eu iti recomand UNATC-ul.

| SliceOfHappiness a răspuns:

E posibil ca în cadrul liceelor de arte să existe o secţie destinată actoriei, asta nefiind valabil în toate oraşele.În general, liceele au o trupă de teatru. Dacă îţi doreşti să urmezi facultatea de actorie, să te obişnuieşti cu tot ce ţine de actorie...să te înscrii intr-o trupă de teatru ar fi soluţia ideală. Implicarea asta te va forma pentru facultatea pe care vrei să o urmezi.