| idontreallycare a întrebat:

Idei de locuri de munca doar cu 7 clase terminate(motive personale)? V-as ruga sa va abtineti de la comentarii rautacioasehappy

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Dacă ești băiat poți merge în construcții sau în domeniul horea! Pentru fete poți merge sa te faci hair stylist sau bucătăreasa! Poți merge inclusiv în străinătate unde se plătește mai bine dat este de munca

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La camp, in agricultura, la cresterea pasarilor si animalelor, la curatenie, la gradinile de zarzavat si pomi fructiferi samd.

| StoicAnalysis a răspuns:

Prin constructii ai putea. Multa lume se fereste de asta si locuri de munca ai sa gasesti la greu pe domeniu. Daca te duce capul sa lucrezi fara sa ridici greutati din pozitii nerecomandate si sa utilizezi mai des uneltele pe care le ai la indemana, sanatatea nu va fi o problema pentru tine. Sau ca ingrijitor intr-o unitate/institutie.
Totusi recomand sa te specializezi pe constructii. Daca te inveti sa zugravesti sau sa zidesti, faci bani mai multi pe lucrari decat majoritatea care lucreaza cu studii superioare.

| ioana748 a răspuns:

Santier, fabrici, curatenie, ingrijire batrani.

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Fata sau baiat

| jaqtoo a răspuns:

Construcții, horeca, poți încerca chiar să candidezi, polticienii noştri, mare parte nu au nici măcar alea 7 clase terminate.