| MineTugay a întrebat:

Imi puteti spune si mie unde in tara exista academii de politie, in special daca in Baia Mare exista academie sau ceva asemănător, orice legat de politie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania exista o singura academie de politie (pentru ofiteri), respectiv Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti.
Mai exista scoli de agenti de politie, in Campina si Cluj-Napoca.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si mai este scoala de politie de frontiera de la Oradea in afara de ce a spus Ioandelasal.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Academie de politie, este una singura, in Bucuresti.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Singura academie de politie e la Bucale(București)
Mai exista școală de subofițeri la Câmpina unde se intra mai ușor.