| Andrew2424 a întrebat:

Imi puteti spune si mie la ce academii probele de admitere nu se suprapun unele cu altele? (daca exista) si data in care se da admiterea?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Daisydi a răspuns:

La nicio academie ( daca te referi la aft, atm, afa) nu se suprapun probele de admitere. Data admiterii se afiseaza pe site-ul oficial. Dar stii ca inainte sa dai admitere trebuie sa iti faci dosarul, vizita medicala si sa treci probele, nu?

| Andrew2424 explică (pentru Daisydi):

Da, stiu asta. Am inceput sa fac dosarul deja pentru Academia Fortelor Terestre de la Sibiu. Multumesc pentru raspuns

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei un FRAIER care să caute în locul tău aceste informaţii? rolling on the floor
Serios?

Va trebui să le cauţi SINGUR! laughing
Oricum, sunt destule care încă NU au postat "Calendarul admiterii 2016"...

Toate cele bune!

| Andrew2424 explică (pentru bursuc001):

Am intrebat poate stiu alte persoane. Eu am cautat cam peste tot dar la unele academii chiar nu gasesc programul admiterii. Multumesc pentru raspuns...

| bursuc001 a răspuns (pentru Andrew2424):

Cu plăcere :)

Vezi site-urile Academiilor Militare în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ca-exista/

Dar, din PĂCATE, aşa cum am zis şi mai sus, la unele încă NU s-a postat "Calendarul admiterii 2016"...
Cele care au postat Regulamentul/Metodologia de admitere, au ( de obicei ) în cadrul acestuia şi precizări privind perioada susţinerii probelor!

O seară/noapte frumoasă!