| RAY a întrebat:

Imi spuneti va rog niste specialitati (Spezialitäten) in domeniul it si de unde e bine sa incepi? ceva sfaturi as vrea ce sa invat mai mult ca nu stiu, imi place domeniul hardware /software

4 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Nu exista cam nicio parte, iti place, o faci, nu-ti place n-o faci, desfaci calculator, scoti piesele, le bagi, vezi de ce e asa, de ce e altfel, muti piesele dintr-un pc in altul, faci pc-uri de la zero, etc.

| RAY explică (pentru SpikeSpigel):

Man la pc stiu la laptop nu stiu, dar as vrea sa invat da n-am unde, sincer ma pasioneaza asta dar n-am unde invata, am vazut tutoriale pe net dar eu vrea sa simt real

| crytical a răspuns (pentru RAY):

Pe pc stii sa umbli dar pe laptop nu, ok, si mai vrei sa fie si real? E simplu man, cei de la politie te angajeaza intr-o clipita nici nu trebuie sa arati cat esti de destept isi vor da ei seama.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Buna seara. Daca vreti intr-adevar sa aveti o meserie buna, va recomand cursurile CCNA/CCNP/CCIE. Toate se bazeaza pe retelistica si sunt cautate in toata lumea. Preturile cursurilor sunt un pic piperate. Aveti nevoie de timp/bani si pofta de a invata lucruri noi. Sunt cursuri complicate dar nimeni nu s-a nascut invatat. Se incepe din clasa I adica cu CCNA happy La revedere.