| Cristi6811 a întrebat:

Salutare ce meserii sunt in it stiu cas 2 categorii:
1)hardware
2)software
As vrea sa-mi spuneti ce meserii sunt in it.
Mersi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Principala meserie este cea de programator care se poate imparti si ea in 2 categorii programare software si hardware (adica programare de microcontrolere).

mai poti fi depanataor hardware, dar asta tine mai mult de electronica

mai poti fi proiectant hardware, proiectezi componente hard

mai poti fi DBD/A, data base developer/administrator, sa te ocupi exlusiv de baze de date

mai poti fi tester, te ocupi de partea de testare

mai poti fi administrator de sistem/retea

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Programator si dupa avansezi.

| Cristi6811 explică (pentru Vvistula):

Nu m-ai lamurit stiu ca sunt mai multe meserii cum ar fi specalist it, tehnician etc as vrea o lista cu toate meserrile din domeniu IT.

| Vvistula a răspuns:

Intr pe www.go.ise.ro si gasesti acolo cu siguranta tot ce vrei sa stii despre orice meserie