| Kornuletz540 a întrebat:

Întreb pentru o rudă, câți bani, exact, se pot câștiga la cules de portocale și mandarine în Italia? Poți rămâne cu niște economii, când te întorci în țară?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibils a aflii asa ceva, cu exactitate!
Depinde cat de mult cheltui acolo, daca ai chirie asigurata, daca imparti chiria cu altii sau o platetsi singur, daca manaci mult sau putin, daca manaci numai lucrui scumpe sau ieftine, daca cheltui pe imbracaminet si incaltaminete sau nu-tui cumperi nimic samd.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cîstigi mare lucru deoarece ai nevoie acolo de cazare costă mincare costă, daca ai familie in Italia si au unde sa te tina gratis atunci da, renteaza pui banii la ciorap, dar cum nu ai pe nimeni in Italia va trebuii sa te descurci cu ce cîstigi, daca dai de patroni români clar nu vei face bani ăstia vor gratis tot.

| Sophieka a răspuns:

Depinde de multe... Daca are cazare inclusa gratuit sau trebuie sa plateasca cazare / utilitati / mancare zilnic.
Sa stie cat primeste net per zi sau per luna si ce criterii sunt pentru a lucra acolo (cum am mentionat, daca plateste cazare etc).
Doamne Ajuta!