| ansei a întrebat:

La anul merg la liceu si nu stiu ce profil sa aleg. Sunt foarte buna la romana si engleza, chiar olimpica, la mate ma descurc cat de cat ( cam de 7-8 la geometrie care mi se pare cumplita, si la algebra am note in jur de 9) nu imi place biologia, nici fizica si chimia. As vrea la filo pentru ca imi plac materiile de uman si as vrea sa dau la drept dar majoritatea copiiilor care se duc acolo sunt slabi dar eu am doar 10 pe linie mediile (la mate ne mareste notele) dar vreau la mate info pentru ca stiu ca acolo merg doar cei mai destepti copii si sigur o sa imi fac prieteni iar la filo poate nu si plus ca daca ma razgandesc si vreau sa am o meserie de real o sa pot sa o am pe cand la filo nu. Dar daca ma duc la mte info s.ar putea sa am 4 ani de chin pentru ca urasc toate materiile de real. Ce sa fac?

Răspunsul tău aici...
Răspunde

1 răspuns:
| mariusandrei2013 a răspuns:

Salut! eu îți sugerez dacă vrei sa te duci pe filo deoarece faci matematica. nu multă dar faci! dacă nu îți place biologia, fizica și chimia nu îți sugerez sa te duci pe știinte ale naturii! și la mate info părerea mea este ca sunt tot felul de copii care iubesc prea mult matematicalaughing (închiși în casa). eu îți sugerez filo deoarece acolo sigur îți faci prieteni buni