| wyttg3n a întrebat:

La ce facultăţi poţi intra doar pe baza mediei generale a examenului de bacalaureat din Bucuresti sau Brasov?

2 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Ceva inginerie, design si produs de mediu, la psiho, poate marketing, ori aia de alimentatie si turism. Dar la unele iti iau in considerare si nota obtinuta la vreuna din materiile de bac, chiar daca nu dai admitere.
Ti-am zis ce mi-a venit in minte, posibil sa fie irelevant. big grin

| stratosfera15 a răspuns:

La Univ. Transilvania Brașov se intra la majoritatea facultăților pe baza notei de la BAC. Excepțiile ar fi Medicina si Sport