| raizoguard a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca la Nicolae Titulescu (Drept) - Bucuresti, se da examen de admitere?

Se intra pe baza mediei de la Bacalaureat sau pe baza unui examen?

*In caz de examen, in ce consta acesta (Daca stiti)
**Stiti alte facultati de drept la care se poate intra fara examen de admitere?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se intra prin asa -zisul " concurs de dosare "media de admitere este echivalenta cu media generala de la bac). Vezi in Metodologia admiterii : http://admitere.univnt.ro/......e-licenta/

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul cel mai bun il afli pe site-ul oficial al facultatii respective, la Admiterea 2016.

| raizoguard explică:

M-am uitat la ei pe site si am vazut ceva ce nu am inteles.

Ceva de genul "admiterea se face printr-un concurs de testare a cunostintelor, avand la baza media generala obtinuta la examenul de Bacalaureat".

M-am gandit ca se da examenul iar media de la bac si nota de la examen vor face o medie 50-50%.

Voi ce intelegeti din cele spuse de ei?

| alessia5158 a răspuns (pentru raizoguard):

Am citit si eu ce se spune la Art.2, punct (4) din Metodologie, aceiasi pentru toate facultatile din cadrul acestei universitati private.La Art.14 din aceiasi metodologie se sune ca :" Media generala de admitere la studii universitare de licenta este echivalenta cu media generala obtinuta la examenul de bacalaureat". Pentru siguranta, trimite-le un e-mail pe adresa de contact si intreaba in ce consta concursul de admitere (dat fiind faptul ca cele doua articole se 'bat" cap in cap!)