| escroaca a întrebat:

Mai vreau si eu niste statusuri de tradare devil, dezamagire :-s, Despartire big grin, Dragoste... etcbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ßέßέ a răspuns:

@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

19 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Ca tine gasesc mereu in Recycle Bin. Ca mine nici pe Google.

Viata e cruda …hai s-o gatim

| Malvina24 a răspuns:

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea "

| BaddieBae a răspuns:

''Doare sa plangi cu lacrimi amare,
Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres, dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea!

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca ti. e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferiti totusi ne potrivim...Si am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim...

Nu intelegi ca daca vreau sa te inshel... O poth face cu primul' care. mi iese. n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Si poate crezi ca gresesc... E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V. a intelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiat care sa inteleaga.Si care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N. o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Si astept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi
Le porti in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simti
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce ti.au placut sau te.au durut...
Speranta n. a murit si te.ai regasit ca intr. un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul ti.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Si.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Fa.ti prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi...
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci, atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata, o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens, care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc lumea este asa de cruda cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Status

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare.Am invatat ca oricat ai plange luma nu se opreste in liceu pentru durerea ta am invatat sa visez, insa invat si sa-mi tin ochi deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu, dar o accept asa cum este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am iubit si-a batut joc dar acum nu mai e asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opreste`ma Opreste`ma ma rog mereu asa
Cand trec prin fata ta
Opreste`ma Opreste`ma
Nu imi spune nimic Opreste`ma un pic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci te-ai uitat dupa ea. abia acum tiai dat seama ca eu sunt singura ce te iubea

zici ca ma iubesti.ca ma placi.ca ma doresti atunci pe ea dc nu o parasesti daca nu o mai iubesti?

K.mai tradat... team iertat. dar nu inseamna ca am uitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu am suferit dupa tine ...acum e timpul tau sa suferi dupa mine (
sta e viata
) sadsad

| messokro a răspuns:

Statusuri de Dragoste:
1. Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!

2. Daca ai sta in fata oglizii cu o duzina de trandafiri in mana ai putea sa vezi cele mai frumoase 13 lucruri din lumea asta.
'
3. Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu…

http://messok.ro

| Geo_1929 a răspuns:

Învaţăă` să ai mereu un ZâmBeT` asCuns În inimăă` «3

| DeeaBeea01 a răspuns:

Vreau si eu niste statusuri, atn cand iubitul tau se da la alta.va rog si sa fie frumoase va rogpuppy dog eyes uitaty si id-ul meu daca vreti scumpy_cool23

| Raluca_2140 a răspuns:

Te iubesc ccel mai mult dar parca nu te mai iubsclaughing

| IzZyzz a răspuns:

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… "

| IzZyzz a răspuns:

1`te-am iubit prea mult... dar nu meritai

2`Esti o raza d speranta big grin

3`Inca te mai iubesc :X

4`Poti sa pleci. vreau sa te uit crying

5`Mai e pana iti dai seama. ca ai pierdut ceva pretios din viata tha

6`te-am IUBIT PREA MULT.DESI NU MERITAI straight face

7` te vreau inapoi crying

8`Mi`e dor d tine

9`Te vreau lana minehappy

10`Te``am iubit. dar tot te mai iubesc

11`Iubeste-ma cat mai ai timp...

12.`Profita de mine... daca ai tupeu

13`Ia-ty metri...nu te mai iubesc crying

14.Hay pa... te-am uitat si nu vreau sa o luam d la inceputh