| Beny1988 a întrebat:

Majoritatea tinerilor au visele lor ca vor sa ajunga nu stiu ce designer, sau bancher sau altceva.De ce credeti ca doar foarte putini oameni isi realizeaza visele? si ajunga sa faca ce le place?

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Pentru ca acei putini oameni care isi indeplinesc visele sunt norocosi.au avut ambitia si si-au dorit foarte mult sa`si implineasca visul si presupun.ca au avut si relatii .depinde.insa un om q situatia financiara proasta si ghinionist are foarte [utine sanse sa`si indeplineasca aceste vise "speciale".Si eu am un vis maret.Sa devin cantareata.si sunt sigura ca voi ajunge.nu sunt chiar atat de nonrocoasa insa am ambitie multa.si cred in mine. Sper ca te-am lamurit. fundita :*? smug :X

| mgtow a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Depinde, aici conteaza optimismul si credinta in Dumnezeu pentru ca omul cand e optimist are parte de tot ceea ce-si doreste chiar daca se afla intr-o situatie iese din ea si continua inainte ruganduse la Dumnezeu si el il va ajuta pentru ca nu ne vrea raul ci binele. Beny cheia succesului pentru a-ti indeplini visul e sa fii optimista si ai sa vezi ca asa va fi, oamenii cand dau de greu si incep sa gandeasca negativ atrag tot ce e rau si de aia nu au parte de bunatatea care le lipseste, de ce crezi ca dusmanii o duc bine? Pentru ca aia gandesc pozitiv si au parte de ce vor.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru mgtow):

Sunt total de acord q tine.Sa nu uitam nici de Dumnezeu.si sa fii optimist. asta este cheia succesului big grin Trebuie sa-ti doresti q adevarat si sa crezi in tine :*:*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

La momentul în care își doresc asta,nu știu cum e de fapt să faci acel lucru, dar ajungi să faci ceea ce nici măcar nu te gândeai.Își realizează puțini visele deoarece la jumatea drumului se opresc, nu știu ce să facă și câteodată nu au sprijin necesar.Suntem și leneși ce e drept,contează, dar mai mult contează intenția, dacă dorința e puternică probabil ajungi să reușești.Cum am mai spus ajung să facă ce le place fiindcă.să spunem că o fată vrea să ajungă actriță, de lene nu a ajuns și la 19 ani nu are servici,se angazează agent de vânzări, observă că îi place.
Ăsta a fost un exemplu, nu știi dinainte cum e casă știi dacă îți și place.

| Tavy100 a răspuns:

Ei pot, daca VOR CU ADEVARAT, asa si eu vreau sa fiu mai faimos ca Michael Jackson si nu vreau sa muncesc, ideea e sa vrei cu ADEVARAT, sa vrei sa muncesti pentru asta. Pot ajunge orice.

| iKatherin a răspuns:

Pentru că nu au încredere deplină în ei. Cel mai important lucru ca să-ţi îndeplineşti un vis este să crezi în el. Şi desigur puţini sunt care chiar au încredere şi ar face multe ca să obţină acel lucru.

| dianaelena2011 a răspuns:

Eu cred ca atunci cand esti mai mic nu te gandesti la avantajele si dezavantajele meseriei. Te gandesti numai la oamenii care vorbesc despre acele meserii nestiind despre sacrificiile pe care le fac. Multi isi schimba meseria preferata de multe ori pana sa ajunga sa o practice. Eu mi-am schimbat meseria pe care am vrut sa o fac de multeee ori pana acum si sunt sigura ca o sa-mi-o mai schimb pana sa ajung sa o practic. Toti ne dam seama tarziu de toate avantajele si dezavantajele unei meserii.

| emran123 a răspuns:

Pentru ca unii vor sa devina cineva da nu le iese pentru ca nu dau 100% pentru a ajunge sa faca acel lucru sa sa devina aceea persoana