| freehugs a întrebat:

O facultate care nu contine matematica, fizica si chimie imi puteti da exemple?happyfundita

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Facultatea de Drept, Jurnalism, Geografie, Limbi străine, etc.
Pa, pa.

| zanesiprintese a răspuns:

Majoritatea facultatilor contin statistica... care este ORIBILA! dar folositoare

| JaJe a răspuns:

Preferi sa faci o facultate care sa nu faca materiile care nu vrei tu? sau o facultate dupa ce vrei sa devii? Mai bine ai sta acasa decat sa mergi dupa mintalitatea asta serios.

PS: Daca vrei o facultate care nu se face Mate/Fizica/Info, vei face Chimie/Biologie ceva de genul, deci, indiferent de facultate, trebuie sa fie macar una din materiile alea. (Mate, fizica, chimie).

| Deeasj a răspuns (pentru JaJe):

Nu este vb numai despre faptul ca se vrea a merge la o facultate care sa nu conțină materiile respective, ci și despre faptul ca la unele licee nu se mai fac din clasa a 11 a. Depinde de liceul și profilul respectivului liceu.

| morena a răspuns:

Limbi straine!

| Zippy a răspuns:

Jurnalism

| freehugs explică:

Serios Jaje? eu incerc sa ma feresc de materii pe care in viitor nu as vrea sa le mai practic, incerc sa caut ceva care sa ma atraga... am gasit raspunsul pe internet, al tau nu ma prea lamureste. oricum mersi de raspunshappy

| PrettyMe a răspuns:

Drept, litere, sociologie, stiinte politice, jurnalism, relatii internationale si studii europene, academia de politie, comunicare si relatii cu publicul, limbi moderne aplicate, teatru si televiziune, asistenta sociala, istorie si filosofie, educatie fizica sport, comunicare si pr... poate mai sunt cateva, dar nu le mai retin... fundita?

| dodo13_3589 a răspuns:

Ba nu e desen adica arte trebuie sa sthii romana si engleza mai ales la faculta faci tablouri sau dizainer tt asa

| carmeen06 a răspuns:

Literere cred

| anonim48673 a răspuns:

Vrei sa fim prieteni?