| Anonim_3348 a întrebat:

Pentru a fi educatoare trebuie sa urmezi cursurile facultatii de psihologie si stiintele educatiei, dar cum se face admiterea? pe baza de examen? In ce consta acest examen?

5 răspunsuri:
| KyraW a răspuns:

Pentru a fi educatoare (la gradinita,daca la asta te-ai referit) trebuie doar sa termini liceul pe profil pedagogic. Fara el trebuie facultate.Dar cel mai usor ti-ar fi sa te duci la un liceu care are profil pedagogic,desi e cam greu, pentru ca are si practica, si copii or sa ajunga sa-ti toate nervii in clasele mai mari. Sper ca te-am ajutat

| ringridv97 a răspuns:

In locul tau, as alege sa fiu psiholog! Iubesc aceasta meserie!winking

| craniul a răspuns:

Cred ca e de ajuns liceul pedagogic laughing

| utilitati a răspuns:

Uite aici un site care te poate ajuta : http://adf.ly/55fSo

| elly281 a răspuns:

Se intra la facultatea de psiho doar pe baza de dosar--indiferent de specializare! mult succes!