| florin616 a întrebat:

Pentru a putea profesa ca profesor de psihologie trebuie neparat facut si masterul, nu e indeajuns licenta?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa faci un master didactic de 2 ani--- vezi art.236 si art.238 din Legea Educatiei Nationale:http://www.uvt.ro/files/b6d6b3353366d7f01829e4a6d3dd4f6bb7b7aa5a/

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde vrei sa predeai. Pentru invatamantul gimanzial din cate stiu eu nu ai nevoie de master, de la liceu incolo trebuie

| florin616 explică (pentru suntserios):

Vreau sa dau la pedagogia invatamntului primar si prescolar, se face psihologie in clasele mici? ma poti lamuri te rog