| SwedishMeatball a întrebat:

Salut, TPU! Pentru a putea profesa ca profesor in invatamantul gimnazial, e neaparat sa faci masterul sau sunt diploma de licenta si dppd-ul suficiente?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Master ai nevoie doar pentru clasele 10-12.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru invatamantul gimnazial, diploma de licenta si cursul de profesori sunt suficiente.

| 120bulevard a răspuns:

Daca gandul tau e sa te faci profesor gimnazial eu zic sa lasi balta ideea ca o sa mori de foame si o sa ai boli cronice pe baza de stres pana la 40 de ani, si un raspuns rapid la intrebare e ca ai nevoie doar de licenta + DPPD