| Ene_Mihai_1995 a întrebat:

Poti da la jandarmi cu hernie inghinala?

Răspuns Câştigător
| Sergiu72 a răspuns:

Daca esti asigurat (elev, student, salariat, coasigurat, somer, etc) si mergi cu bilet de trimitere (in sistemul de asigurari sociale de sanatate), este gratuit.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Depinde de cum este evaluata aceasta hernie de catre chirurgul care efectueaza examinarea precum si de baremele medicale in vigoare.Cum examinarea medicala este prima proba eliminatorie in ordinea de desfasurare a probelor de concurs in institutiile de invatamant ale Jandarmieriei Romane, vei afla raspunsul inainte de a parcurge urmatoarele etape eliminatorii.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca glumesti!

| Atotstiutorul a răspuns:

Normal dai in iei cu ce apuci, cu femurul cu oasele metatarsiene, chiar si cu hernie inghinala daca iti place tie!

| Sergiu72 a răspuns:

Salut. Sper ca nu vrei sa-ti pastrezi hernia! Mergi la medicul de familie sa-ti dea bilet de trimitere catre chirurgie. Medicul chirurg te programeaza pentru. operatie laparoscopic. In loc de incizie, ghirurgul face 3 gauri mici in abdomen prin care intervine cu laparoscopul, repara hernia si urmele se vindeca fara cicatrice, in ziua urmatoare te externeaza. Succes la Jandarmi! happy

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru Sergiu72):

Si stii cumva pretul acestei operatii?

| Sergiu72 a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Daca esti asigurat (elev, student, salariat, coasigurat, somer, etc) si mergi cu bilet de trimitere (in sistemul de asigurari sociale de sanatate), este gratuit.