| Chupulix a întrebat:

Poti deveni actor si fara facultatea de actorie facuta? Sau la castinguri trebuie sa prezinti diplomele?

Răspuns Câştigător
| deeah2elen a răspuns:

Da,actor poti fii doar daca ai diploma
la casting te poti prezenta sa figurant, acolo nu-ti trebuie diploma

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa iti prezinti talentul deosebit sau pilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar ai de nevoie de bani, relatii sau talent mare.

| wrath007 a răspuns:

La casting trebuie sa ai un cv care sa contina toate rolurile preluate de tine pana acum! Si daca ai talent poti deveni orice happy Bafta!

| Xena20 a răspuns:

Se pare că doar la noi exista prejudecata asta, in tari mai dezvoltate nu. Nu e nevoie neapărat sa faci o facultate de actorie ca sa devii actor, singura pb sunt prejudecățile regizorilor si producătorilor, de asta au mai multe șanse actorii care au o facultate in domeniu. Dar sunt și excepții.

| costi900 a răspuns:

Eu zic sa mergi mai bine la castinguri si chiar daca iei un rol mic e bine ca asa in timp vei ajunge cunoscut/a cu mai multe roluri mici apoi vor veni si rolurile mariwinking

succes tongue

| Toutui a răspuns:

Doar cu diplomă, sau poti avea un rol principal sau sucundar sa zicem in localitatea, orasul unde traiesti, dar ca să joci in filme, seriale si asa mai departe ai nevoie de diplomă.