| al3x15 a întrebat:

Sall all! imi puteti spune si mie ce calitati trebuia sa aiba o persoana pentru a deveni actor? cat mai multe rasp si dau fundita la cel mai bun...mersi pentru rasp!winking funda + vot

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Ptr a deveni actor, o persoana trebuie in primul rand sa aiba talent si sa ii placa ceea ce face. Trebuie sa fie degajata, flexibila, sa faca fata la orice provocare. Totodata, trebuie sa aiba o fire puternica. Meseria de actor include si faptul ca mai mereu trebuie sa fie placata de acasa pentru repetitii, filmari, spectacole si trebuie sa isi asume riscul cine vrea acest lucri. Un actor trebuie sa fie indraznet, trebuie sa stie sa improvizeze, sa vina cu idei originale, si sa nu fie monoton, pentru ca acest lucru conduce la plictiseala.

2 răspunsuri:
| Kavi a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ai o dictie foarte buna, sa stii sa vorbesti clar sa se inteleaga in microfon. Apoi ar trebui sa stii sa joci acel personaj pe care ti-l dau ei, sa intrii cat mai mult in lumea lui si in acel scenariu.Eu cred ca atunci cand un actor bun isi face meseria uita de tot din aceasta viata si parca traieste acolo in acel personaj.In afara de asta ce sa mai zic, sa ai o conditie fizica buna nici chiar atletica dar nici schelet, sa stii sa canti putin, sa stii engleza foarte bine.Cam atat sper sa te ajute.

| liviu_7854 a răspuns:

Iti trebuie experienta (deci cel mai bine e sa incepi de mic), rabdare, sa iti placa (evident) si restul cred ca se invata