| Ingognito a întrebat:

Salut, am de ales dintre doua locuri de munca si nu stiu pe care sa il aleg, poate ma puteti sfatui ca nu prea am pe cine sa intreb. Primul loc de munca este 2100 +500 lei dupa 3 luni program 8 ore incep de la 8 sau 9 depinde cum vreau distanta de casa 30 min, liber Duminica si Luni, este ca si merchandiser trebuie sa pun cateva produse pentru o firma de bricolaje deci nu este multa vanzare si la cum am vazut acolo in doua ore le asez pe toate lejer ca nu prea sa vand ca si la un magazin de alimente.
Iar al doilea loc de munca este ca supraveghere video in care trebuie sa fiu atent si sa notez cand se extrage ceva pe camera sa deschid usa sa notez si sa trimit sefilor mesaj, Salariu 2700 + 300 bonuri programul este de 12 ore 6-18 2 zile dupa 2 zile de noapte 18-6 2 libere, distanta de casa este de 1 ora, 1 ora 30 min depinde de trafic deci daca ies la 18 ajung acasa stau un pic si ma culc.
Ca si salariu suna mai bine in al doilea loc de munca dar problema e ca nu am mai lucrat 12 ore si nu prea cred ca o sa fac fata, mai ales programul de noapte, voi ce ziceti? Sa merg la sigur unde pot sta mai mult dar pe bani mai putini sau sa merg in partea cealalta dar nu stiu daca o sa stau mult. Ca am mai lucrat inainte la calculatoare nu am problema dar depinde de job si de colegi am fost in parti in care 8 ore treceau ca si 10 min si in alte parti unde nu stiam cum sa scap creadeam ca nu se mai sfarseste rolling on the floor Asa la merchandiser stiu cum e trece timpul mai repede, ma plimb fac miscare, dar salariul nu prea este avantajos.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am lucrat 12 cu 24 si 12 cu 72 (asa este legal) ani de zile. Nu-i greu. Dupa 3-4 luni te obisnuiesti. Un pic de vointa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Primul job.

| mihai69 a răspuns:

Doar 400 de lei în plus pentru juma' de normă făcută noaptea și în we? Nu cred că merită.
Dar e decizia ta, desigur.

| Ingognito explică (pentru mihai69):

Pai nici mie nu imi place sincer doar pentru bani mai mult dar daca e o sa aleg primul loc de munca macar stiu ca este lejer

| sofisis a răspuns:

Cei 400 lei nu merita sa stai atata in trafic si sa ai un program si de noapte. Poate doar daca noaptea te plateste bonusat. Altfel as alege clar primul

| Ingognito explică (pentru sofisis):

Nu doar atat nu mai da nimic cica

| CP16 a răspuns:

Eu m-as baga la 1 in locul tau sa am timp liber mai mult

| Ingognito explică (pentru CP16):

Cred ca o sa fac si eu asta ca pana acum toata lumea spune ca este mai bun decat ala