| ady3600 a întrebat:

Salut, am intele ca nu se pot face 2 facultati finantate de buget, intrebarea mea e: daca ai inceput o facultate fara taxa si dupa un an -2 descoperi ca nu e ceea ce iti doreai. mai poti sa intri la alta tot fara taxa?

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

Poti intra la buget, dar va trebui sa platesti anii pe care i-ai facut la cealalta facultate.

Imediat ce ai intrat pe un loc bugetat, vei avea dreptul la x ani bugetati (functie de durata facultatii), din care se scade anul in curs.

Singura posibilitate de a face mai multi ani bugetati (in afara de a fi olimpic national/international) ar fi sa intri la medicina, unde vei putea face 6 ani la buget. Renunti la medicina si mai ai dreptul la inca 5 ani bugetati.

Cel putin asa este sistemul pana la modificarile propuse pentru admiterea din acest an.

1 răspuns:
| catalin02 a răspuns:

Din pacate nu