| AdelinaC a întrebat:

Salut.Am o intrebare referitoare la facultatea de medicina.La scoala ni s-a recomandat sa invatam dupa manualul de Ardelean, editura Corint(cls. a11-a). Am citit pe net ca mai demult il el era materie pentru admiterea la,, Carol Davila" din Bucuresti. Bun, zilele trecute am citit ca acum este alt manual.Pana la urma care e, iar materia care e in manualul asta de Ardelean este si in manualul din care se da acum? In timp de 2 ani se mai poate schimba materia de admitere?

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Intri pe site-ul facultatii si vei gasi acolo tematica pentru examen si bibliografia. Si da, in 2 ani se mai poate schimba materia pentru examenul de admitere, depinde de fiecare facultate.

| deeeeeebora a răspuns:

Si eu sunt a11a, dar eu as vrea sa dau la cluj. mie mi s-a recomandat corint rosu de cristescu( cred ca e f bun). acum eu nu stiu ce trebuie la davilla.succes!