| PîrvuVladimir a întrebat:

Am și eu o întrebare:Ce facultate trebuie să faci că să lucrezi la BuzzFeed?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu iti cere nimeni diplome ca sa fii creator de continut pe Youtube. Trebuie sa vii cu idei geniale de clipuri si sa ii faci sa te angajeze.

| PîrvuVladimir explică (pentru Bondarel99):

Păi BuzzFeed nu este doar un canal de YouTube, este o companie de știri și mai face reclame, deci mă gândeam că trebuie să am o facultate.

| Bondarel99 a răspuns (pentru PîrvuVladimir):

Nu stiu, nu cred ca se da si la tv. Singura facultate care te-ar ajuta in domeniul asta e jurnalismul, dar daca esti foarte bun si ai idei bune nu ai nevoie de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii asculta pe astia ca n-au vazut in viata lor un clip BuzzFeed si nu stiu ce inseamna.
BuzzFeed este mai mult o companie de propaganda, de distibuire a ideii de liber albitru maselor. Adica sa incurajeze oamenii sa fie homosexuali daca asta cred sau sa faca avort daca printr-un accident, o femeie este insarcinata.
Este o companie vorbita de rau de fostii angajati pentru ca in ea nu exista libera exprimare, nu poti sa fi altfel decat de acord cu toti angajatii si cu ideologia socialista a BuzzFeed-ului. Ai auzit de organizatiile naziste ce il sustin pe Hitler si ideologiile lui? No astia sunt acelasi tip de oameni doar ca pe cealalta parte a spectrului politic. Astia sunt comunisti.
Parerea mea este sa cauti sa te angajezi la InfoWars, ai sanse mai reale. Asta este o companie de stri ce dezbat aceleasi teme ca si BuzzFeed dar intr-un mod serios.
Poti sa incepi daca stii engleza sa iti faci un canal de YT si sa iti dai cu parerea despre aceleasi teme de discutie si poate in 10 ani vei avea sansa de a fi partener InfoWars.
PS:
Patronul InfoWars, Alex Jones, este prieten cu Trump, presedinte ce v-a castiga alegerile prezidentiale si in 2020. Cu cine vrei sa colaborezi, cu prosti ce sustin imigratia fara frontiere si criminalii, sau cu InfoWars, o companie serioasa, ce reprezinta oamenii muncitori si seriosi din America?!

| PîrvuVladimir explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg că ai NSDAP în nume, dar eu chiar rog seriozitate!

| AlexSalling a răspuns:

Niciuna

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Trebuie sa stii sa faci clabuci, sa stresezi cocosul cu gusa si sa mangai pisicuta.

| DOOOPX a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o facultate.