| mihairey a întrebat:

Ce mi-ati recomanda dintre urmatoarele domenii: marketing si contabilitate (aici as avea posibilitatea sa fiu expert contabil sau auditor financiar). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca esti genul deschis, caruia ii plac vanzarile, care poate convinge oamenii sa ceva (orice, nu doar sa cumpere) atunci poti lua marketingul, cele mai multe locuri de munca sunt pe vanzari cu profilul asta. Daca esti genul mai retras, care lucreaza mai bine singurel, el si cu calcualtorul lui, atunci mergi la conta. Cu conta ai avea sanse si prin banci, si prin firme de asigurari, iti poti face si firma ta, dar ai si mai mult de invatat dupa absolvire, sa obtii calificari superioare ca expert contabl sau auditor, pe cand pe marketing nu ai mai avea mare lucru de invatat dupa, dar e mai limitata posibilitatea gasirii unui loc de munca. Succes si inspiratie la ales! happy

3 răspunsuri:
| MikiRozy a răspuns:

Depinde,si ce iti place tie.Eu una m-am axat pe turism si alimentatie, la fel sunt si eu indecisa laughing. ti-as recomanda marketing, mult mai usor decat contabilitatea, desii in contabilitate se castiga mult mai bine happy

Bafta.

| Rosca_Ilie_1996 a răspuns:

Alege, ceva ce te atrage si nu tine cont de parerile celorlantii