| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce poti sa iesi din profilul de electronist auto?

6 răspunsuri:
| vlllaaddd a răspuns:

De unde stii? ai vreun neam care a patit exact la fel?

| M1rc3a a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu bro sunt in a11 mecanica si cred ca o sa vem cam aceeasi soarta))

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu0o a răspuns:

Daca inveti bine poti castiga o carca de bani cu meseria asta! Masinile noi sunt pline ochi cu electronica si electrica deci e foarte cautata. Apoi, foarte important, este o meserie pe care poti sa o practici si in privat. Iti trebuie cateva aparate de masura si un tester plus niste surubelnite! Nu esti ca mecanicii care au nevoie de cric si o groaza de scule plus loc unde sa desfaca masina, plus ca se umplu de unsoare si mizerie!
Eu am fost mecanic auto si chiar ti-as recomanda meseria de electrician.

| SuperCoolDude a răspuns:

Am fost la un liceu de metrologie/automatizari.

Cel mai probabil o sa fii somer sau angajat in vreo fabrica.
Eu am facut abia in clasa a 10a practica si nu am inteles nimic din toata specializarea. A ta e auto, dar nu cred ca e prea diferita.

Asteapta-te sa termini liceul si sa nu te angajeze nimeni.
De aici ai 2 optiuni: faci facultate sau faci niste cursuri.
Mult succes.

| Kozi a răspuns:

Electronist auto, ce altceva.
Si e o categorie cautata tinand cont ca acum masinile nu se mai repara cu surubelnita si o sarma.