| Armi480 a întrebat:

Salut,ce se întâmplă dupa ce termin facultatea de poliție? Pot sa aleg sa ma intorc ca ofițer de poliție in orașul din care am venit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repartizarea se face pe locurile disponibile, in functie de preferinte si media de absolvire.
Daca exista locuri disponibile si ai media corespunzatoare vei putea alege orasul tau, daca nu te vei duce unde esti repartizat si te vei putea transfera dupa un timp, bineinteles daca vor fi locuri.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In masura in care ai note bune si este loc liber la tine in oras, da. Altfel vei merge unde te trimis sau iti dai demisia si platesti scolarizarea.

| sierra1 a răspuns:

De fapt treaba merge mai mult așa: în ordinea mediilor alegi ce este diponibil. Ai disponibil la tine?

| HadesSs a răspuns:

Facultatea de politie? Cred ca te referi la Academia de Potilie daca vrei sa devii ofiter, cand termini in functie de media cu care termini iti poti alege un loc in tara happy

| Salontanul a răspuns (pentru HadesSs):

Pai Academia de Politie este alcatuita (are in componenta) din 6 facultati: http://bit.ly/2HOaePt
Mai si documenteaza-te cand dai un raspuns!

| tottoshi a răspuns:

Ca sa termini facultatea de politie trebuie intai sa o incepi, si dupa ce o termini trebuie sa-ti continui studiile cu gradinita gimnaziu etc. Si cand vei termina te vor trimite unde vor fi locuri disponibile. din cate stiu eu nu exista nici o facultate de politie dar poate ma insel. Si daca o termini pe la 41 de ani la 42 iesi la pensie si te intorci de unde ai venit.

| Iuliana_Ramona_1998 a răspuns:

Salut! Da, doar daca ai o medie mare daca nu te repartizeaza ei unde sunt locuri.