| decastelica1244 a întrebat:

Cum se poate ajunge in armata americană (US army) ca si român? Ce liceul/studii trebuie să urmezi pentru a putea intra? Cetățenia o primesc dacă mă inrolez sau îmi trebuie pentru a mă inrola in armata? Cat mai multe detalii. Funda

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Conteaza foarte mult ce liceu fac?" - zero

deși la aia cu cetățenia o iei așa, pocnind din degete, am mari indoieli

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să-ți iei cetățenia - aia e cheia de boltă. Detalii: Fii un geniu să o primești, altfel fără min 10 ani, no-way!

| decastelica1244 explică (pentru sierra1):

Cetățenia aș putea să o obțin...Dar ce studii îmi trebuie cv academie? Conteaza foarte mult ce liceu fac?

| decastelica1244 explică (pentru sierra1):

Cetățenia știu că o obții greu dar o pot obține cumva, sper ca info acestea să fie adv..Multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru decastelica1244):

Să fii iubit!

| sierra1 a răspuns (pentru decastelica1244):

"Conteaza foarte mult ce liceu fac?" - zero

deși la aia cu cetățenia o iei așa, pocnind din degete, am mari indoieli

| SingleForOne a răspuns:

Cetățenie, cel mai important. Pe urmă, alte lucruri care te va ajuta. Condiția fizică, lecții de viață, și lecții de supraviețuire. Restul înveți de la ei, și ce mai cuprinzi până când îți iei cetățenia și te înrolezi.
Dacă vrei pe informatica, te interesezi despre domeniu; sau gătirea mâncării, te interesezi de domeniu (de asemenea face parte din lecțiile de supraviețuire); la fel cu multe alte domenii.

| Pasiunepentrumasini a răspuns:

Bravo
Du-te si apara americanii decât romanii
Ti-s mai dragi doară