| Raressssss222233337777 a întrebat:

Salut, daca dupa ce a inceput facultatea am lipsit aproximativ 1 luna jumatate ( la absolut tot, inclusiv seminarii si laboratoare ) si nu o sa intru in niciun examen ce o sa se intample? O sa repet anul?
Mentionez ca vreau sa ma si mut la alta facultate din semestrul II ( este aceeasi specializare doar ca oras diferit ).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti anul 1 atunci pierzi defintiv facultatea!
Cat despre mutat la alta facultate, nu este posibila, atata vreme cat aici nu ai nici un examen dat, nici prezenta, deci situatia ta este aproape de exmatriculare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa discuti cu fiecare profesor vezi care si ce conditii au, unii iti vor oferi posibilitatea sa recuperezi niste seminarii cumva, altii poate te lasa in examen si cu absente...

dar teortic daca nu strangi nr minim de credite da, ramai repetent

| Dragobeta a răspuns:

Anul e ca si pierdut.
Unde si cum sa te muti fara examenele luate?

| Xox0 a răspuns:

Daca vrei sa schimbi facultatea, trebuie sa iei toate examenele, altfel ramai la facultatea unde esti acum.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Du-te si dicuta cu fiecare profesor si cu fiecare asistent al profesorului respectiv. Poate treci anul, situatia nu e chiar asa de grava daca stai de vorba cu fiecare profesor. Anumite ore la care ai lipsit (in special laboratoarele), se mai pot recupera)