| AnonimaOk a întrebat:

Sunt anul 1 la facultate, aceeasi specializare ca un prieten. Deja s-au afisat listele cu grupele si suntem in grupe diferite. Mai pot face acum ceva sa fiu in grupa cu el? Sau pot merge la laboratoare si seminarii cu grupa lui? Conteaza daca profesorii difera?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general mai poti merge la o alta grupa, depinde de profesor. Daca te duci la primul laborator si zici ca vrei sa vii mereu cu grupa respectiva tot ce se poate sa iti dea voie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este vorba de aceeaşi facultate şi aceeaşi specializare ( evident, în acelaşi an de studiu ), atunci poţi ÎNCERCA să depui o Cerere la Secretariat pentru ca să te mute în grupa dorită de tinewinking
Totuşi, NU au "obligaţia" să-ţi aprobe Cererea...

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti profesori diferiti nu vei putea merge la grupa lui.