| Akaal a întrebat:

Salut, daca sunt student si beneficiez de asigurare medicala si ma angajez, angajatorul este obligat si el la randul sau sa plateasca CAS sau spune doar asa sa imi opreasca el banii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti salariatii trebuie sa plateasca impozitul pe salariu si contributiile la fondurile speciale, inclusiv pentru sanatate, asa ca este corect si legal ce face angajatorul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, taxele sunt aceleasi indiferent daca esti sau nu student

| RoCkKiD a răspuns:

Pana anul asta plateai si tu si angajatorul, mai nou paltesti doar tu. Poti verifica suma pe fluturasul de salar, acolo vezi exact cat platesti.