| blajxy a întrebat:

Salut,daca termin Ingineria Produselor Alimentare am sansa unui job de laborator? Mai precis, unde se poate angaja un absolvent al acestei facultati?

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună!
Un astfel de absolvent se poate angaja în sectoarele de producție, servicii, cercetare științifică, învățământ, consultanță
și experti ză agricolă, agribusiness, asigurări, domeniul bancar, administrație, managementul integrat al exploatațiilor agricole, forestiere și al spațiului rural.