| elyas12 a întrebat:

doresc sa va intreb asa un lucru daca imi fac studiile in domeniul informaticii atunci ce profesie pot sa am si e bine sa-mi fac asa studii, studii pot alege in orice domeniu in afara de limbi straine. scuzato daca am facut gresele de ortografie. scriu de pe mobol

Răspuns Câştigător
| agentul007 a răspuns:

Asta nu e o scuza, dar hai sa zicem happy
Profesia depinde de ce facultate vei face mai exact (nu stiu la ce te referi prin domeniul informaticii, esti la liceu? urmeaza sa dai la facultate).
Cu siguranta este bine, sunt meserii cautate (programatori, designeri web, ...etc),si foarte bine platite, dar e foarte mult de munca si este foarte greu. Daca esti la liceu (ar fi bine sa fi la un profil de mate-info) si te pricepi destul de bine la matematica si informatica si iti place acest domeniu poti continua cu o facultate in domeniul informaticii. (Facultate de matematica informatica. Facultate de automatica) Insa iti spun din propria experienta ca nu e usor.

1 răspuns:
| DropsOfLove a răspuns:

Cel mai bine tiar merge si ai castiga daca te-ai face programator. e o meserie foarte buna usoara mai ales daca iti place acest domeniu si extrem de banoasa. si in plus programatorii o sa fie cautati mai ales acum in vremurile in care ITul a pus stapanire pe tot. funda?batting eyelashes plsz!