| danidni a întrebat:

Salut fraților! Ma puteti ajuta si pe mine cu o intrebare? Sa dau la scoala de politie Campina sau scoala militara de jandarmi din Dragasani? As fi recunoscator sa-mi spuneți care dintre cele doua ar fi alegerea potrivita!

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Politie, ca jandarm te duci unde e violenta nasoala, demonstratii, etc. Politist nu, patrulezi si de multe ori nu ai nimic de facut, pot fi oameni mai cu creier, spre deosebire de jandarmi care am auzit ca-s praf la mine, nu stiu daca e asa, dar asa am auzit. Nu politistu e in prima linie la violente de strada, tu ai fi, nu e ok. Sa stai vara cu costumu ala pe tine, si altele.

Te mai duc cand suna cineva ca vecinu da muzica tare, deci tot non violenta, te plimbi cu masina si cu colegu de n-ai treaba, mai dai niste amenzi, salariu bun, bine, ca poate si dincolo e bun, dar nu stiu.
Baga Campina ca nu o sa regreti. Baga acum cand inca e 10-1 an, ca am auzit ca vor sa bage 2 ani din nou, nu rata.

| danidni explică (pentru Mosotti):

Nu ma intereseaza daca e munca multa, sunt dispus sa fac meseria cum trebuie. Îmi doresc ca dupa câțiva ani vechime sa dau la mascați, adica SIAS, pot? Ajutati-ma cu pareri, cine îmi raspunde aici îi dau fundita!

| Mosotti a răspuns (pentru danidni):

Eu nu te pot ajuta cu mai mult, ca nu ma pricep, stiu doar ce ti-am zis, daca vrei la jandarmi du-te acolo, aaa, tu vrei sa ajungi la macati dupa un timp, am inteles, si vrei sa faci aia care duce acolo.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu sunt din România deci nu îți pot spune cu certitudine unde este mai bine, dar dacă dorești să devii fericit, îți recomand să alegi jobul unde se plătește mai bine ( + că am auzit că în România polițiștii au tehnica învechită ).