| gtr2rr3 a întrebat:

In domeniul FACULTATII de DREPT unde se castiga cel mai bine?
1. Ca judecator?
2. Ca notar?
3. Ca procuror?
4. Ca avocat?
Unde este cel mai usor sa lucrezi si se castiga mai bine?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ca notar se gastiga in general bine. Ca executor judecatoresc, la fel. Ca avocat, daca iti faci o clientela. Ca judecator, daca esti foarte bine pregatit si prinzi o functie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... ca avocat si notar iti faci propria afacere oarecum si castigi in functie de cat de bun esti cu cum iti promovezi afacerea

| neutrino a răspuns:

Avocatii de varf castiga cel mai bine.

| untu a răspuns:

Nu! Nu asa se face! Intai trebuie sa-ti iubesti meseria care va place foarte mult, sa-ti faci bine, sa-ti faci corect dreptatea si sa-ti ajuti clientela, dupa aia vine rasplata! Deci munca este o placere si disractie!