| Lipan24 a întrebat:

Salut!
Ma puteți ajuta și pe mine cu răspuns la o întrebare?
Ce trebuie sa invat ca să dau la Academia de politie la fara frecventa ca jandarm? Menționez sunt subofițer jandarm și vreau sa dau pentru avansare.
Si dacă știți un site de te ajuta cu materia.
Mulțumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Din moment ce ești deja în sistem nu poți să afli răspunsul la întrebarea asta pe canale oficiale? Bănuiesc că nu sunt informații clasificate...

| Lipan24 explică (pentru johnnny123):

Mulți spun ca as da normal Romana, Engleza și Istorie, dar mai sunt alți ce zic ca tot la Academie la fara frecventa se da din legi, codul penal etc... si nu știu ce sa cred.

| johnnny123 a răspuns (pentru Lipan24):

Exact asta este problema atunci când întrebi oameni în loc să consulți sursele oficiale.