| Anonimul1323 a întrebat:

Salut, ma puteti lamuri cum sta treaba cu liceele tehnologice/teoretice? De exemplu eu vreau sa dau la academia de politie dupa ce termin liceul, pot face asta terminand un liceu tehnologic? Intreb asta deoarece nu am facut meditatii 5-8 avand o profesoara groaznica de mate si una de romana care ne preda cuvant cu cuvant din carte, nu ma astept sa intru la un liceu bun, dar tot vreau sa devin politist, nu sunt o persoana proasta, ma consider in stare pentru a promova bacul cu o nota buna.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza prea mult profilul dar pentru a urma Academia de Politie este bine sa faci liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.