| βÚβÚ a întrebat:

Stiu ca la filologie, la examen, trebuie sa dam si unul din prima limba studiata ( in cazul meu, franceza). Ce posibilitati as avea sa dau la engleza? In primul rand la franceza sunt varza si oricum nu imi place, iar in al doilea rand engleza imi place mai mult.
Multumesc de raspuns!

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu am avut prima limba germana si am dat la engleza.Asta trebuie sa specifici la inscrieri pentru bacalaureat. Acolo poti sa-ti alegi limba din care doresti sa sustii examenul. Inscrierile anul trecut se faceau cam prin ianuarie. Acum nu stiu cand vor fi, din cauza modificarii bacalaureatului, dar oricum veti fi anuntati.

O zi buna si succes la examen