| Dumis a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12-a si sunt pe profil umanist, credeti ca pot urma o facultate de IT?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca treci de examenul de admitere poti urma ce facultate vrei tu. Daca reusesti sa o termini e alta poveste avand in vedere ca se face matematica M1 si multa programare lucruri pe care tu nu le-ai facut deloc in liceu.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Categoric nu!--- admiterea consta intr-o proba scrisa la matematica(M1).Vezi cum arata subiectele de admitere :http://www.utcluj.ro/media/documents/2015/Sub-mat_admitere_iun_2015.pdf

| DryIce a răspuns:

Normal ca da. Daca inveti matematica si informatica in particular poti fi si la filologie si tot poti intra la it. happy

| 9089 a răspuns:

Sansele sunt destul de reduse avand in vedere ca la uman se face matematica si info pana in clasa a 10-a.

| FlorinBulgaru a răspuns:

E alegerea ta, dar trebuie să ai studiile necesare, trebuie să le ai cu domeniile de IT și matematică.

| mereucurios a răspuns:

Salut. Eu consider ca este posibil orice, doar sa vrei.
Daca iei ore in particular astfel incat sa ai bazele materiilor reale. Acest lucru este destul de greu dar nu imposibil.
Si eu am terminat la profil uman si acum sunt la facultate de inginerie si ma descurc bine.
Bafta!