| Ionut2143 a întrebat:

Salut.
Sunt la facultate anul 2 in domeniul calculatoarelor si am o mare problema, nu prea stiu limba engleza. Credeti ca imi va fi greu sa gasesc un loc de munca in aceasta situatie? Cum sa fac sa invat si eu engleza de nivel mediu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i bai, stai linistit.
https://www.duolingo.com
Intra aici, da-i testul ala si vezi unde te plaseaza (ce nivel), dupa ce inveti baza uita-te la filme in engleza, o sa-ti manance ceva timp, dar ai rabdare ca engleza nu e limba grea.

| Gunoi a răspuns:

-cursuri
-filme online subtitrate în engleză
-cărţi
Depinde de angajator..sunt şi care preferă germana