| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o problema la facultate, o sa am ca obiect de examen engleza in anul 3 si eu stiu bine doar fanceza pentru ca liceul l-am facut la Lyon Franta, credeti ca este mai bine sa inghet anul si sa stau un an s-a invat engleza?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun,apucate sa inveti limba engleza,fa pregatiri,cauta pe net, cumpara CD in care sa inveti LB Engleza. Pana cand incepi anul o sa stii engleza, nu e grea. Engleza inveti si din filme, jocuri, etc. Numai bine. Daca nu te simti pregatit mai bine ingheata anul si sa fii pregatit anul viitor. happy Succes

| octa2021 a răspuns (pentru BJK1903):

Multumesc pentru sfat.

| BJK1903 a răspuns (pentru octa2021):

Nu ai pentru ce, tu decizi cum sa faci. Daca nu esti pregatit decat sa faci o boacana si sa pierzi anul, mai bine ingheatal si o sa te duci la anul' pregatit si o sa il ei. Succes happy