| Occttaavviann a întrebat:

Salut sunt vreau sa devin pilot merg pe clasa a 8... ce liceu trebuie sa fac si cu ce medie se intra la el? funda mersi

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci, conteaza sa fii bun la matematica, fizica, geografie si sa ai bani sa faci cursurile necesare sa obtii licenta de pilot care variaza intre 500 de euro si 200 000 de euro pentru avioanele mari de pasageri. Sa iti raspund la intrebare, da mai multe detalii, pilot de formula unu, planoare, airbus-uri?

| Occttaavviann explică (pentru Gogu06):

Salut, eu ma gândeam la Airbus-uri... Știi cumva unde se afla un asemena liceu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Presupun ca te referi la aviatia si nu la auto, caz in care ai nevoie de multa matematica si fizica... deci un profil mate info

| Occttaavviann explică (pentru suntserios):

Mulțumesc.dar știi cumva unde se afla un asemena liceu?

| suntserios a răspuns (pentru Occttaavviann):

Mai toate liceele au profile mate info