| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si vreau sa gasesc pe cineva sa-mi faca chemare,Viza, La Italia, Cine ma ajuta va rog frumos

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a intra in Italia nu-ti trebuie viza sau chemare --- poti intra doar cu cartea de identitate sau cu pasaport, ambele aflate in termenul de valabilitate.
Insa, fiind minor, nu poti iesi din Romania numai daca ai un insotitor major si, in plus, daca parintii isi exprima acodul (asupra calatoriei )printr-o declaratie notariala.

| c0stea0123 a răspuns (pentru alessia5158):

Da da eu sunt de la Moldova, Cum pot sa ma duc la Italia,sad Cine ma ajuta am tare mare nevoi de ajutorsad

| c0stea0123 a răspuns (pentru alessia5158):

Ajutor va rog frumos din tot sufletu

| alessia5158 a răspuns (pentru c0stea0123):

Si ce sa faci in Italia ---sa muncesti in conditii de crunta sclavie, la mana asa numitilor "caporali " italieni care exploateaza forta de munca clandestina?
Baga-ti mintile in cap, copile!---poti cadea in mainile unor traficanti de persoane si-ti va fi mai rau decat la puscarie.