| PaulCred a întrebat:

Am o intrebare, iar cel ce va raspunde cel mai bine va primi funda!
Am aproape 16 ani,1, 73m, si 60kg.
Cine imi poate recomanda un program bun de sport cat si de alimentatie?
Arat destul de bine la capitolul musculatura,am facut sala cateva saptamani,si m-am lasat, dar vreau sa ma reapuc din nou.Mai fac cateva exercitii acasa gen flotari,abdomene,genoflexiuni,biceps cu gantera, si alerg in fiecare seara cam 1km, dar nu e destul.
Pot sa ma duc la sala 7 zile pe saptamana.
E mai bine sa alerg dimineata decat seara sau ambele?
Imi pot opri cresterea in inaltime daca fac exercitii la picioare gen genoflexiuni,si altele?
Scopul meu este de a ajunge la o masa musculara cat mai mare, nu conteaza timpul.
Astept un raspuns de la voi happy

Răspuns Câştigător
| GolopențaAdrian a răspuns:

Seara este bine sa alergi dar nu-i rau nici dimineata, tine si dieta si alearga ca sa dai jos kilogramele in plus, la genoflexiuni etc. daca fici exercitii iti intinzi muschii deci poti face muschii si ridica haltere pentru la maini