| RazvanMessi10 a întrebat:

am s ieu o intrebare ce ziceti sa ma apuc serios de desenat stiu asa sa desenez nu la perfectie dar stiu si nu am exersat niciodata nu imi place sa desenez portrete fete oameni,, bleach " dar imi place sa desenez pe pc peisaje 3d case, castele, tot ce se poate baga in jocuri chit ca stau si 20 de ore pe zi dar le fac cu multa atentie si cu mult suflet ce spune-ti sa ma bag serios pe treaba sa mai imi cumpar si o tableta grafica as vrea as devin Environment Artist ce spune-ti cu multa munca si foarte multa incredere si ambitie as putea ajunge pe la renumitele compani: Blizzard, Ubisoft si etc.dar nu din prima doar progresand ce spuneti sa incerc sa-mi depasesc limitele sau este o pierdere de timp am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil turism si alimentatie clasa a 10 o intre acum am terminat a 9 cu media: 8.34 ce spune-ti sa imi depasesc limitele sa incerc ce spuuneti este in zadar sau am o sansa? nu stiu ce sa spun eu vreau sa lucrez la companii de jocuri este visul meu tremur cand ma gandesc la asta si simt asa o fericire in suflet daca as face asta..are rost sa ma apuc sa ma straduiesc sa fac un portofoliu cu cele mai bune creatii ale mele peisaje si etc 3d si tot ce pot eu? as avea sanse sa intru intr-o companie ca Evironment Game sau asa ceva cu desenat de peisaje si tec dau funda ce ma sfatuiti

Răspuns Câştigător
| BlueButterfly24 a răspuns:

Daca intr-adevar ai talent si iti si face placere sa faci tot felul de desene nici nu trebuie sa te gandesti de doua ori! Limitele noastre sunt cele pe care ni le impunem, deci ar trebui sa faci in paralel cu scoala sau ce alte activitati mai ai si cursuri de desen, pentru ca talentul este numai un procent mic din reusita, trebuie sa si exersezi din greu! Ai putea sa devii orice! Sper ca te-am ajutat...Iti doresc succese!

2 răspunsuri:
| Arcani a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci ce-ti spune inima.Si eu stiu sa desenez insa e doar o pasiune. Daca tu crezi ca poti avea succes apuca-te serios.Nu noi iti putem alege viitorul, doar tu poti asa ca fa ce crezi tu mai bine.Mult succes!

| Shìzuko a răspuns:

Si eu desenez si toti spun ca am talent dar eu desenez portrete-peisaje-animeuri, dar oricum dupa mine trebuie sa faci ceea ce vrei nu ce iti spun alti.
Si daca ai talent si faci totul cu inima pun pariu ca ai sanse la Evironment Game.