| RazvanMessi10 a întrebat:

am s ieu o intrebare ce ziceti sa ma apuc serios de desenat stiu asa sa desenez nu la perfectie dar stiu si nu am exersat niciodata nu imi place sa desenez portrete fete oameni,, bleach " dar imi place sa desenez pe pc peisaje 3d case, castele, tot ce se poate baga in jocuri chit ca stau si 20 de ore pe zi dar le fac cu multa atentie si cu mult suflet ce spune-ti sa ma bag serios pe treaba sa mai imi cumpar si o tableta grafica as vrea as devin Environment Artist ce spune-ti cu multa munca si foarte multa incredere si ambitie as putea ajunge pe la renumitele compani: Blizzard, Ubisoft si etc.dar nu din prima doar progresand ce spuneti sa incerc sa-mi depasesc limitele sau este o pierdere de timp am 16 ani sunt la un liceu teoretic profil turism si alimentatie clasa a 10 o intre acum am terminat a 9 cu media: 8.34 ce spune-ti sa imi depasesc limitele sa incerc ce spuuneti este in zadar sau am o sansa? va rog cea mai buna opinie primeste funda thanks

Răspuns Câştigător
| thaisfersoza a răspuns:

Imi place intrebarea ta si felul cum gandesti.
Primul pas pentru a descoperi ce domeniu ti se potriveste cu adevarat este stabilirea ariei de interese. Mai concret, este important sa analizezi ce anume iti place sa faci -in cazul tau sa desenezi dar fi atent ca este bine sa studiezi in domeniul caaare te pasioneaza
Eu zic ca merita sa iti depasesti limitele caci dupa cum ai scris inseamna ca poti, ca reusesti
Una e sa stii desena, si alta e sa si pui in practica ideea. puca-te de treaba, conteaza sa pui suflet in ceea ce faci si nu te ingrijora poti sa te apuci de invatat in facultate doar de aia o faci.

insa daca ai proiecta o casa mi se pare minunat, sa imaginezi un interior in care se vor desfasura vietile unor oameni este de-a dreptul fascinant! sa formezi buchetul perfect care sa insumeze ideile tale, sensibilitatea si talentul pe care le-ai primit de la Dumnezeu, corelat cu dorintele si sentimentele celor care iti cer ajutorul, este o munca in care satisfactia este imensa.
SUCCES SI HAI CU CURAJ happy FUNDA?

2 răspunsuri:
| 拉维尼亚 a răspuns:

Nu e deloc o pierdere de timp. Si eu desenez personaje din anime si l-a inceput nu ma pricepeam deloc dar imi placeau acele poze si am continuat sa exersez si am invatat foarte repede incat acum imi ies perfect. Daca esti pasionat cu adevarat vei invata repede trebuie sa iti doresti si sa te straduiesti. La inceput este greu dupa aceea va fi mai simplu

| rilu a răspuns:

Eu spun totusi sa incerci, dar pe langa ar trebui sa te fixezi si pe altceva in caz ca nu iti iese chestia cu Environment Artist, poate daca esti la turism sa te gandesti sa iti deschizi ceva ca Perfect Tour sau altele.Deci parerea mea este sa incerci si chestia cu Environment Artist