| Bosslocul1 a întrebat:

am si eu o intrebare:
Termin clasa a 8-a si vreau sa urmez un liceu de Matematică și informatică, iar după as vrea sa merg la școală de aviație civilă (stiu ca trebuie sa stii matematica ca sa ajungi acolo si sa devii pilot; Dlaughingdar ar fi bun liceul de Matematică informatica? Pentru a urma cursurile la școală de aviație civilă stiu ca trebuie sa ai bursa sau sa plătești in întregime nu?

2 răspunsuri:
| Popintinio a răspuns:

Daca iei nota mare in examenul de admitere poti sa primesti bursa de la stat... De obicei scot cam 10-20 de locuri cu bursa pe an

| Bosslocul1 explică (pentru Popintinio):

Da inteleg însă pentru a da la acea școală ai nevoie de bazele necesare care se bazează pe matematica si informatica nu? De aceea ar fi bine sa urmez un liceu de Matematică și informatică. Oricum dacă iau bursa ani de școlarizare sunt platiti de la stat dar orele de zbor necesare le plătești singur cred.